artykuł nr 1

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii w porozumieniu z Dyrektorem ZSP w Kopalni i Dyrektorem SP Jamki ? Korzonek ogłasza konkurs na stanowisko urzędnicze głównego księgowego w jednostkach oświatowych Gminy Konopiska.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii w porozumieniu z Dyrektorem ZSP w Kopalni i Dyrektorem SP Jamki – Korzonek ogłasza konkurs na stanowisko urzędnicze głównego księgowego w jednostkach oświatowych Gminy Konopiska.

Nazwa i adres jednostki

1)   Zespół Szkolno-Przedszkolny w Aleksandrii

ul. Gościnna 130, Aleksandria

42-274 Konopiska

2)   Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kopalni

ul. Szkolna 2, Kopalnia

3)   Szkoła Podstawowa w Jamkach – Korzonku

Korzonek 4

Określenie stanowiska urzędniczego

Główny księgowy  w wymiarze:

  ½ etatu w ZSP w Aleksandrii

    ¼ etatu w ZSP w Kopalni

    ¼ etatu w SP w Jamkach - Korzonku

Wymagania niezbędne

Osoba ubiegająca się o stanowisko głównego księgowego powinna spełniać zgodnie z art. 54 ust. 2 ustawy o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885 ze zmianami), następujące niezbędne wymagania:

1)   posiada obywatelstwo polskie

2)   ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;

3)   nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;

4)    spełnia jeden z poniższych warunków:

a)   ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3 –letnią praktykę w księgowości;

b)   ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6- letnią praktykę w księgowości;

c)   jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów;

d) posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo  kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

5)   Posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku głównego księgowego.

Wymagania dodatkowe

  1. Dobra znajomość ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, przepisów ordynacji podatkowej.
  2. Dobra znajomość standardowych aplikacji Windows (między innymi Word, Excel).
  3. Znajomość zasad finansowania zadań oświatowych na szczeblu gminy jako organu samorządu terytorialnego.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku

  1. Prowadzenie rachunkowości jednostek.
  2. Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi.
  3. Dokonywanie wstępnej kontroli:

a)   zgodność operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym

b)   kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.

  1. Sporządzanie sprawozdań budżetowych i finansowych.
  2. Sporządzanie list płac

Wymagane dokumenty

1.   List motywacyjny.

2.   Życiorys (CV).

3.   Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o pracę.

4.   Kserokopie dokumentów poświadczających staż pracy (świadectwa pracy, zaświadczenia).

5.   Kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie.

6.   Kserokopie dokumentów poświadczających posiadane kwalifikacje.

7.   Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych.

8.   Oświadczenie kandydata o braku skazania prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe lub inne umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

9.   Oświadczenie o stanie  o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na stanowisku  głównego księgowego.

10.  Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych  (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 ze zmianami) – podpisane.

Termin i miejsce składania dokumentów

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zaklejonej kopercie w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Aleksandrii do dnia 30.05.2016 r. do godz. 14-tej z dopiskiem „Konkurs na stanowisko głównego księgowego”. Dokumenty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Dyrektor ZSP w Aleksandrii

mgr Paweł Bekus

Aleksandria, dnia 20.05.2016 r.