Wójt Gminy Konopiska OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY:podinspektor ds. księgowości podatkowej

Warunki pracy: pełny etat, miejsce pracy Urząd Gminy Konopiska ul. Lipowa 5 , pierwsza umowa na czas określony ,dobowy wymiar czasu pracy - 8 godz.tygodniowy wymiar czasu pracy - 40 godz.,wynagrodzenie za pracę wypłacane raz w miesiącu do  28 –go  każdego miesiąca na wskazane konto bankowe.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych , w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych przekroczył 6%.

1.

Wymagania niezbędne:

a)

określone w art. 6 ust. 1 i 3 ustawy o pracownikach samorządowych,

b)

min.3 lata pracy w księgowości,

c)

wykształcenie wyższe ekonomiczne lub administracyjne.

d)

znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych, zasad rachunkowości, ordynacji podatkowej.

2.

Preferencje dodatkowe:

- uprawnienia głównego księgowego,

-znajomość przepisów z zakresu prawa samorządowego – KPA, instrukcji kancelaryjnej i archiwalnej,

- doświadczenie w pracy  w administracji samorządowej.

3.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

ewidencja księgowa w zakresie zobowiązań pieniężnych wsi i innych opłat i dochodów podatkowych gminy

uzgadnianie dzienników obrotów podatkowych z rejestrem przypisów i odpisów

kontrola i rozliczanie inkasentów z tytułu inkasa zobowiązań pieniężnych wsi

Kontrola terminowości wpłat podatkowych, naliczanie odsetek za nieterminowe wpłaty, sporządzanie wykazów zaległości

windykacja zaległości w zakresie podatków;

prowadzenie i uzgadnianie kontokwitariuszy z kartami zbiorczymi wsi  oraz dziennikami obrotów zobowiązania pieniężnego

 prowadzenie kont  zbiorczych dla poszczególnych sołectw

sporządzanie sprawozdań w zakresie swojego działania

przygotowywanie materiałów informacyjnych i projektów uchwał w zakresie swojego działania

wydawanie zaświadczeń w zakresie podatków i opłat podatkowych

przygotowywanie i przekazywanie dokumentów do archiwum

4.

Wymagane dokumenty

życiorys (cv)

list motywacyjny

dokument poświadczający wykształcenie (dyplom lub zaświadczenie o stanie odbytych studiów)

kwestionariusz osobowy

inne dodatkowe dokumenty poświadczające posiadane kwalifikacje

udokumentowanie stażu pracy

oświadczenie, że osoba nie była prawomocnie skazana za przestępstwo umyślne

oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na danym stanowisku

 Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Urzędu Gminy w Konopiskach ul.Lipowa 5 w kancelarii  lub pocztą w zamkniętej kopercie  z dopiskiem: “Nabór na stanowisko podinspektora ds. księgowości podatkowej ”, w terminie do dnia 9 marca 2012r.

Aplikacje, które wpłyną do Urzędu  po wyżej podanym terminie nie będą rozpatrywane.

Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu  Informacji Publicznej http://www.bip.konopiska.akcessnet.net  oraz na tablicy informacyjnej Urzędu.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe cv (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu pracy zawodowej) winny być opatrzone klauzulą:

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r. Nr 101 poz. 926 z późn.zm.) oraz ustawą z dnia 22 marca 1999r o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2001r Nr 142 poz. 1593 z późn.zm.)

Konopiska 28.02.2012r.